Citát

Slyšel jsem v rádiu citát Exupéryho:

„Za to, co k sobě připoutáme, jsme navždy odpovědní.“

Vysílání jsem nevnímal a z té otupělosti tahle věta zasvítila jako neonový nápis ze tmy. Pamatuju si tu větu. Myslím, že je v knize Malý princ. Je krásná.

6 odpovědí na “Citát”

  1. Zajímaloby mě, jak si tenhle citát vykládáš? Já si ho totiž jako jeden z mála z téhle knížky taky pamatuju a pořád ho mám v hlavě a docela se snažím se podle toho řídit, ale přesto si říkám, že i to připoutané má vlastní vůli a je také zodpovědné samo za sebe…Nevím, jestli to říkám jasně :o)

  2. CitátMyslím si, že připoutání je vždycky dvoustrané a každá strana má svůj díl odpovědnosti. Ten citát vypadá napovrchu pomýleně. Připadá mi, že odkazuje někam do hloubky. Myslím, že je to odpovědnost na úrovni jemných energií – někdo by řekl odpovědnost systemická. Je někde pod povrchem, řekl bych. Nevím přesně jak to, ale připadá mi ten citát takovým neobvyklým způsobem pravdivý – tak jakoby hluboce a krásně. Nedovedu to říci lépe.

  3. HmmJo ten citát neni špatnej, ale asi mě neoslovil tak jako tebe. Přečetl jsem si ho a zjistil, že je na něm něco pravdy, zamrazilo mě v zádech jako obvykle, když něco takovýho zjistim. Pak jsem se ale otočil a už si ani nepamatoval, jak zní. Pamatocval jsem si jen jeho význam.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *