Hvězdáři

Poněkud neobvyklý update Zahradní galerie

 

Někdy v letech 2000 až 2001 jsem prožíval velmi zvláštní období naprosto bezmezného duchovního hledání a experimentování. Napsal jsem o tom všem v té době cosi, co by se dalo nazvat naivní chaotickou novelou zachycující zážitky od těch nejobyčejnějších až po ty zcela bizarní. Nemyslím si, že by obsahovala něco, z čeho si lze vzít nějaké hlubší ponaučení. Její diskutabilní cena spočívá dle mého názoru v zachycení zmatenosti světem a naivity duchovního hledače, který se vrhá do těch nejneuvěřitelnějších věcí domoci se pravdy a Cesty. Když si ji čtu zpětně, nepřipadá mi příliš čtivá, ale možná je to tím, že jsem ji četl snad stokrát kdykoliv jsem si chtěl oživit vzpomínky na ten prazvláštní čas.

Také bych rád na tomto místě vysvětlil, proč políčko "Poezie a próza" v mé galerii zůstávalo tak dlouho neaktivní. Původně jsem plánoval nahrát na tento web co nejvíce věcí z "dávné" minulosti, ale pak jsem si to rozmyslel s tím, že počkám na ten pravý čas. Věřím, že čas Hvězdářů přišel právě dnes.

Přeji příjemnou četbu .

3 odpovědi na “Hvězdáři”

  1. Tak jsem to precetl… a nenapada me nejak nic co bych na to rekl ale pri cteni se mi v hlave vynoril jeden muj vers a tak ho pisi… Jak listek ve vetru a vitr sam.

  2. Já jsem v čtvrtině odpadl. Ale ne proto, že by Čas hvězdářů nebyl čtivý. Jen… připadá mi to natolik intimní a soukromé – formou, prožitkem – že jsem měl pořád pocit, že nemám právo takhle nahlížet někomu do duše. Nebylo asi jednoduchý to zveřejnit, co?
    Obrazy jsou vynikající.

  3. WuJo,já odpadla ještě dřív, taky jsem měla ten pocit a čuch, že pod tuhle pokličku se nechci dívat, protože to je natolik vnitřní, že v tom ctím jisté tajemství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *