Mužský

Prožil jsem velice mílý víkend, v jehož závěru jsem se podíval na jedno zajímavé místo v Českém ráji.

První část víkendu popisuje předchozí příspěvek o třech zkratkách. Druhá část víkendu začala v sobotu okolo oběda, kdy jsme se s Keou vydali na rodinnou oslavu trojích (to číslo nás pronásleduje) vodnářských narozenin do Řepova u Mladé Boleslavi. Oslava to byla příjemně rodinná, úsměvná a taková mile obyčejná. Zatímco ženy si probíraly v kuchyni své věci, my muži jsme se zpaňákovávali v obýváku. Co k tomu říci… Byl to těžký boj, ale pražské barvy jsem na venkově s odřenýma ušima uhájil a byl přijat. 🙂

Zůstali jsme s Keou i na nedělní oběd, po kterém jsme dostali od rodičů a prarodičů spoustu úžasných věcí (domácí vejce, domácí koláč, domácí sekanou atd.). Po mém novém mužském zasvěcení předchozí večer to ve mně vyvolalo náhlé vzpomínky na dětství a na návraty od naší rodiny z Vyškova a okolí. Bylo to nádherné.

Nicméně místo domů jsme zamířili na výlet do jedné z lokalit, na kterou nás na své přednášce upozornil pan Václav Vokolek. Jedná se o vrch Mužský, který se tyčí jako nejvyšší kopec v širokém okolí na východ od Mnichova Hradiště. Vrch jsme zdolali hravě, já s elánem, Kea s nepřetržitými stížnostmi ve věci nepřiměřeného sklonu terénu. Místo je to nicméně pozoruhodné, zvláštní a zejména okolní ovocné sady působí kouzelným dojmem.

Mužský
Mužský od západu vypadá opravdu mužsky.


Dále jsme zamířili severně po zelené na Krásnou vyhlídku a dále po červené pískovcovými skalami směrem na východ na Staré hrady a Příhrazy. Zpátky jsme šli po žluté a po modré. V samotném závěru jsme opustili turistickou trasu a namířili si to k obci Mužský azimutem přímo přes ovocný sad a zpěstřili si tak výlet o přelézání plotu. Byl to moc hezký odpolední výlet na nějakých cca 13 km, který jsme i přes Keiny protesty zvládli za slabé tři hodiny.

Mužský
Mužský od východu však vypadá spíše opačně.

Kea
Kea cestou simuluje zánět slepého střeva…

Kea2
Kea se chystá k odletu

Skály
Skály cestou k příhrazům


Na výletě jsem udělal opravdu mraky fotek. Několik málo z nich jsem dal do své Zahradní galerie.

4 odpovědi na “Mužský”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *