Výzva!

Zachraňme čarodějnický adresář!

Benghi se nechal slyšet, že když tak sleduje úroveň některých lidí a vděčnost za svoji práci, že má chuť svůj adresář zrušit a že to taky udělá. Pokud už jeho adresář nenajdete na svém místě, tak vězte, že už se tak stalo. Velmi přesně chápu to, co ho k tomu vede. Jednoduchá otázka, která se mi v hlavě honí taky když přemýšlím o zrušení tohoto deníčku: "Pro koho to vlastně dělám? Stojí ta banda rozmazlených děcek za námahu?"

Benghi, už toho mám za sebou docela hodně a řeknu ti jedno: STOJÍ TO ZA TO! Protože skutečnost je jiná. Opticky to vypadá jako banda spratků, ale realita je taková, že existují také kultivovaní, vyspělí a inteligentní lidé, pro které stojí za to obětovat čas i námahu – dokonce spousta času. Věř mi. Rozdíl je v tom, že oni pozornost k životu nepotřebují a proto nejsou tolik vidět a slyšet. A je jich drtivá většina! Rád bych vyzval všechny, kdo si myslí, že Benghiho práce je užitečná, aby se vyjádřili do komentářů a nejlépe poslali Benghimu e-mail s žádostí o zachování seznamu coby zdroje užitečných kontaktů. Pokud můžete, dejte ho taky do odkazů na svou stránku. Prosím podpořte náš nově narozený čarodějnický adresář.

12 odpovědí na “Výzva!”

 1. Adrasář by měl zůstat…Určitě stál hodně času a práce. Je to skvělej nápad a neměl by se rušit.

 2. NazdárekBa ba, adresář by měl zůstat, ale taky by se měl o hodně rozšířit. Je to opravdu tak, že na něm je zatím jen pár lidí z BMWC „elity“ a nikdo jiný o něj zatím moc zájem neprojevil, nebo se snad mýlím? Doufám že se to změní a adresář zůstane.

 3. BenghimuNechci se vyjadřovat ke kvalitě adresáře, to je věc každého názoru, ale rozhodně si myslím, že pokud člověk něco (u)dělá a (u)dělá to veřejně, tak by měl být připraven i na negativní hodnocení svých produktů. Zásadně nesouhlasím s tím, že by člověk měl něco hodnotit teprve v momentě, kdy sám to umí udělat líp a dělá to dlouho – já můžu říct o polívce, že je přesolená a přitom nemusím umět vařit.

  Ale pokud si stojíš za tím, a za tím by sis stát měl, že jsi odvedl nějaký kus práce a vážíš si ho, tak mi přijde jako nanejvýš nerozumné všechen ten čas zahazovat jenom na truc proto, že někdo řekne „To je prostě děs“. Jsem přesvědčená, že zrovna ty jsi jeden z těch, kteří jsou natolik vyspělí, aby dokázali záporné ohlasy přijmout s hrdostí a zároveň se nad nimi třeba zamyslet.

  Každopádně díky a držím palce! ;o)

 4. LinetPřesně jak píšu u sebe na blogu.Prostě Benghi řekl že je to narychlo.Mno tak nevidím důvod proč kritizovat co ještě není hotové.Dle mě je to jako hodnotit demo místo plné verze ;-))))))

 5. StrážceAle fajn, tak to bylo narychlo, vždyť já jsem psala, že hodnocení adresáře nechávám stranou.

  Zkrátka si myslím, že Benghi je dospělej člověk a nemá zapotřebí nechat se vykolejit negativní kritikou a reagovat na ní nějakým „Pche, tak prosím, já tu být nemusím!!“

 6. AdresářBenghi,rozhodně si stojím za tím, že adresář svůj účel plní, a nějaké ta zkrášovadla..no..ok, prosim, ale není to přece „hlavní stavební kámen“ tohoto mini projektu. To jestli se rozroste záleží jen na dalších lidech a jejich zájmu. Každopádně..hlavu vzhůru! Já osobně děkuji za snahu!

 7. AdresářAdresář není zatím moc obsáhlý, ale pro účely kontaktování někoho postačuje. Není to sice konkurence Witchvoxu, ale je užitečný pro začátečníky, jako jsem já.

 8. AdresářJe nás určitě hodně…není nás ani vidět, ani slyšet, ale přesto jsme zde… tak vězte, že má ta vaše práce cenu… Vděku se pravděpodobně nedočkáte, ani od nespokojených hlučných, ani od spokojených a tichých.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *